Uluslarası Dünya Futbol Sıralaması Türkiye Kaçıncı

  Eklenme Tarihi : 13 Eylül 2013 10:49
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

Dünya 3. olduktan sonra çok fazla performans gösteremeyen A milli takım sıralamalarda giderek geriledi. Türkiye A milli takım üzerinde yer alan takımların isimlerini duyduğunuz gerçekten şaşırabilirsiniz. Türkiye A milli takımı son olarak 2014 Dünya Kupası D grubunda aldığı sonuçlar neticesinde 613 puana ulaştı ve 49. sırada yer aldı. Son dönemde 9 basamak birden atlayan Türkiye A milli takımını Arnavutluk, İran gibi futbol takımlarının geçmesi Dünya 3. olan Türkiye’miz için üzücü bir gelişme olsa gerek.

Uluslarası Dünya Futbol Sıralaması

Dünya kupasında 3. olduğumuz dönemde karşılaştığımız Kosta Rika Uluslarası Dünya Futbol Sıralamasında 33. sırada yer alıyor. Venezuela ise 36 sırada ve Mali 38. sırada bulunuyor. Bu takımlara ek olarak Uluslarası Dünya Futbol Sıralamasında Honduras 40. sırada, Yeşil Burun Adaları 44 ve Arnavutluk 45. sırada bulunuyor. Son olarak bir üst sırada bulunan İran Uluslarası Dünya Futbol Sıralamasında 48 olarak Türkiye’nin önünde yer alıyor. Türkiye bu takımların gerisinde 49. sırada yer alarak kendisinden hem futbol bütçesi, oyuncu bütçesi ve lig kalitesi olarak daha alt ülkelerin gerisinde yer alıyor. Bu son yıllarad Türkiye’nin başarısız bir oyun sergilediği fazlasıyla gösteriyor. Diliyoruz ki Türkiye A milli takımımız en kısa zamanda Uluslarası Dünya Futbol Sıralamasında üst sıralarda yer alır ve kendisinden daha alt seviyede olan takımları geçer.

uluslarasi-dunya-futbol-siralamasi-turkiye

Türkiye A milli Takımı Kaçıncı Sırada

FIFA eylül ayında dünya sıralamasıyla ilgili olarak açıklama yaptı. İlk sıraları İspanya, Arjantin ve Almanya alıyor. İspanya 1514 puanla 1. sırada yer alıyor. D grubu rakibimiz olan ve grupta 1. olmayı garantileyen Hollanda ise 1058 puanla 9. sırada yer alıyor. Ekim ayında maçımız bulunan ve grubun zayıf ekiplerinden Estonya ise Uluslarası Dünya Futbol Sıralamasında 405 puanı alarak 88. sırada yer alıyor. D grubunda 2. olma mücadelesi veren Macaristan ise 30. sırada, Romanya ise 31. sırada yer alıyor. Ancak, Türkiye A milli takımı Macaristan ve Romanya göre daha kaliteli bir takım olduğunu biliyoruz. Buna rağmen Türkiye’nin hak ettiği noktada yer alması için doğru yönetilmesi ve genç yerli oyuncularada daha çok önem verilmesi gerekiyor.

Sponsorlu Baglantılar

Diğer Haberler

İlgili Yazılar

REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
En Güzel Kız Oyuncular 2015
POPÜLER HABERLER
GALERİ
Benim Stilim Özden Cerrahoğlu Kimdir? Fotoğrafları
HD Hayvan Fotoğrafları
Serenay Sarıkaya Çağatay Ulusoy Fotoğrafları
Gonca Vuslateri Kimdir? Fotoğrafları
GAZETE MANŞETLERİ
REKLAMLAR
SOSYAL AĞLAR
REKLAMLAR