PTT ve Bankalarda Altın Satışı Yasaklanacak mı?

  Eklenme Tarihi : 24 Haziran 2013 09:12
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

ptt-ve-bankalarda-altin-satisi-yasaklandiGeçtiğimiz aylarda PTT ve Bankaların altın alış/satışı yaopabileceği belirtilmiş bu konuda Banka ve PTT’lere yetki verilmişti. Kuyumcular ise altın satışlarının sadece kendileri tarafından yapılması gerektiği ve PTT ile Bankaların zaten karlılık oranlarının yüksek olduğunu bu yüzden altın satışlarının kuyumcularda kalması gerektiğini savunmuştu. PTT ve Bankaların altın satışı son yıllarda karlılığı azalan kuyumcuları dahada olumsuz etkilemişti.

CHP İzmir Milletvekili Rahmi Aşkın Türeli, PTT ve Bankalarda altın satışının yasaklanması üzerine kanun teklifi hazırladı. Kuyumcuların artan rekabet sonrasında giderek yükünün ağırlaştığı ve PTT şube ve Bankalardan altın satışı yapılmasının kuyumcularının yükünün iyice ağırlaştırdığını belirtti. Kuyumcular ise herkesin kendi işini yapması gerektiğini belirterek altın satışlarının PTT ve bankalar için tekrar yasaklanarak, satışların sadece kendileri tarafından yapılmasını istedi. Bu konuda büyük tepkiler çeken hükümet ise kuyumcuların oyunu kaybetmiş görünüyor.

Son yıllarda yükselen altın fiyatları kuyumcunun satışlarını orantılı olarak azaltmıştı. Altın fiyatlarının hızlı düşüşü bir nebze alış getirsede, vatandaşın altına olan güvenin azalmasıda kuyumcuların işini zorlaştırdı. Kuyumculuk sektörü altın fiyatlarında yaşanan istikrarsızlık ve vatandaşın ekonomik şartları nedeniyle kötüleşmişti. Üzerine birde altın satışını banka ve PTT’lere vermek kuyumcuları adeta bitme noktasına taşıdı. Bu konuda CHP İzmir Milletvekili Rahmi Aşkın Türeli PTT ve Bankalara altın satışının yasaklanması üzerine kanun teklifini meclise sunmak üzere hazırladı.

Sponsorlu Baglantılar

Kelimeler :

  • ptt külçe altın aliş satışı

REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
En Güzel Kız Oyuncular 2015
POPÜLER HABERLER
GALERİ
Benim Stilim Özden Cerrahoğlu Kimdir? Fotoğrafları
HD Hayvan Fotoğrafları
Serenay Sarıkaya Çağatay Ulusoy Fotoğrafları
Gonca Vuslateri Kimdir? Fotoğrafları
GAZETE MANŞETLERİ
REKLAMLAR
SOSYAL AĞLAR
REKLAMLAR