İşte Türk Lirasının Yeni Simgesi

  Eklenme Tarihi : 02 Mart 2012 01:17
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

turk-lirasinin-semboluEuro ve Dolar’da olduğu gibi Türk Lirasınında artık simgesi olacak. Bilgisayar klavyesinde çıkan diğer para birimlerinin simgesi gibi Türk Lirasının simgeside çıkabilecek.

Yapılan yarışmalar sonucu birçok simge elenerek sonuç olarak bir simge seçildi. Tülay Lale’ye ait T ve L harflerini sembolize eden simge birinci olurken simge çoğu kişi tarafından beğenildi. Ailesinin isim ve soyisiminin baş harflerinide sembolize ettiğini belirten Tülay Lale kendi tasarladığı simgenin birinci olması onu oldukça mutlu etmiş.

Türk Lirasının Simgesi

TL Simgesi, TL yeni Simgesi, TL’nin Yeni Simgesi, TL Logo, TL Yeni logo, Türk Lirası simgesi, Türk Lirasının yeni simgesi, Türk Lirası logosu, Türk Lirasının yeni logosu

Türk Lirası için simge seçme yarışmasına 362 kişi katılırken, aralarında birinciliğe yakınlaşan simgelerin birbirine benzerliğide gözlerden kaçmadı. Tülay Lale ‘nin seçilen sembolünde bulunan 2 çizginin istikrar ve yükselmek anlamına geldiği ifade edildi. T simgesinin üzerinde bulunan iki çizginin düz olduğunu kaydeden Tülay Lale Merkez bankası tarafından eğik hale getirildiğini açıkladı. TL sembolü yarışmasından kazandığı 25 bin TL ödülü sembolü yapmakta yardımcı olan 2 ağabeyine vereceğini söyledi.

Türk Lirasının yeni simgesini yakın zamanda elektronik ortamlarda da görebileceksiniz.

Türk lirası yeni simgesi,
TL simgesi yarışma sonucu,
Türk Lirası simgesi,
türk lirasının yeni simgesi.

Sponsorlu Baglantılar

Kelimeler :

  • yeni türk lirası 2013
  • 2013 yeni türk lirası
  • yeni türk paraları 2013
  • 2013 paraları türk
  • facebook yeni simgeler 2013

REKLAMLAR
POPÜLER HABERLER
GALERİ
Benim Stilim Özden Cerrahoğlu Kimdir? Fotoğrafları
HD Hayvan Fotoğrafları
Serenay Sarıkaya Çağatay Ulusoy Fotoğrafları
Gonca Vuslateri Kimdir? Fotoğrafları
GAZETE MANŞETLERİ
REKLAMLAR
SOSYAL AĞLAR
REKLAMLAR