2013 Bağkur Affı ve SSK Borç Yapılandırma

  Eklenme Tarihi : 14 Ocak 2013 15:05
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

bağkur affı düzenleme, 2013 bağkur borçları başvuru, bağkur affı torba yasası 2013

2013  SSK Borç Yapılandırması

SSK ve Bağkurlulara af geliyor. Daha önceden yapılan aflara 5. si eklendi. 5. afla birlikte SSK ve Bağkur’a geriye dönük borçlu olanlara af gelecek. Sosyal Güvenlik Kurumu SGK prim alacaklarına ilişkin af getirdi. Buna göre prim borcu olanlar Mayıs 2013 tarihine kadar başvuru yapmakta ve borç yapılandırmasından yararlanmaları gerekmektedir. Bağkur affı olduğunu öğrenen vatandaşlar ise bu fırsatlardan yararlanmak için soluğu Sosyal Güvenlik Kurumu SGK’da aldı.

Bağkur Borç Affından Nasıl Yararlanırım?

Ocak ayıyla birlikte başlayan Bağkur affı için Sosyal Güvenlik İl Müdürlükleri ve Sosyal Güvenlik merkezlerinde yeniden yapılandırma başvurularında bulunmak mümkün. Borçlu olan SSK yada Bağkurlar afdan yararlanarak borç yapılandırmasında bulunabilir ve borçlarını ödeme düzeylerini kendileri seçebilir. Bağkur ve SSK borç yapılandırmasından yararlanmak isteyen vatandaşların www.sgk.gov.tr adresinden başvuru formunu temin ederek doldurmalarını ve kuruma teslim etmeleri gerekiyor. e-Uygulamalara Hızlı Erişim kısmından Bağkur affı yada SSK affı ve borç yapılandırması için başvuru formunu temin edebilirsiniz.

Öğrencilere SGK Müjdesi

Liseyi bitiren öğrenciler için sigorta problem oluyordu. Öğrenci olanlar anne yada babalarının sigortası kapsamından yararlanabiliyor. Ancak, Liseyi bitiren yaşı küçük olmasına ev çalışmaması rağmen Genel Sağlık Sigortası GSS kapsamına giren kişiler ise Sosyal Güvenlik Kurumuna prim yatırmak zorunda kalıyor yada bir süre sonra SGK ya borçlu çıkıyordu. SGK öğrencilere müjde verdi. Buna göre erkek öğrenciler liseyi bitirdikten sonra 120 gün süreyle GSS kapsamına alınmayacak ancak anne ve babaları üzerinden sigortadan yararlanabilecek. Üniversiteyi kazanan ancak henüz kayıt olmayan öğrencilerde, öğrenci kapsamında sigortadan yararlanabilecek. Bunun dışında öğrenci olmayanlar ise Genel Sağlık Sigortası kapsamında sigortalı gibi prim ödemeye devam edecek ve sağlık hizmetinden bu şekilde yararlanacak. Sağlık hizmetinden yararlanmasa bile GSS primlerini her ay yatıracak. Yatırmadığı takdirde kensidine borç olarak kaydedilecek.

2013 bağ kur borçları başvuru, bağkur affı ne zaman başlıyor 2013, isteğe bağlı sigorta primi ne kadar

Sponsorlu Baglantılar

Kelimeler :

  • bağkur affı 2013
  • 2013 bağkur affı
  • bağkur borcu affi
  • ba?kur aff? 2013
  • bağkur affı 2013 son dakika

REKLAMLAR
POPÜLER HABERLER
GALERİ
Benim Stilim Özden Cerrahoğlu Kimdir? Fotoğrafları
HD Hayvan Fotoğrafları
Serenay Sarıkaya Çağatay Ulusoy Fotoğrafları
Gonca Vuslateri Kimdir? Fotoğrafları
GAZETE MANŞETLERİ
REKLAMLAR
SOSYAL AĞLAR
REKLAMLAR