Askerlik Süresi Kısalacak mı? 2013

  Eklenme Tarihi : 11 Mayıs 2013 16:13
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok
Sponsorlu Bağlantılar

askerlik-suresi-kisaliyor-mu-2013Birçok genci ilgilendiren askerlik süresiyle ilgili açıklamalarda bulunan Bülent Arınç, Askerlik süresinin kısalmasıyla ilgili herhangi bir çalışma yapmadıklarını, ancak ortamın müsait olması durumunda askerlil süresinin kısalabileceğini söyledi. Ülkemizdeki terör olaylarının son yıllarda artması askerlik süresinin kısalmasıyla ilgili gelişmeleri ortadan kaldırmıştı. Ancak, son aylar PKK terör örgütü ile yapılan anlaşma ve PKK’nın geri çekilmesi askerlik süresinin kısalabilir mi? sorusunu tekrar gündeme taşıdı.

Askerlik Süresi Kısalacak mı?

Bülent Arınç Askerlik süresinin kısalmasıyla ilgili henüz bir çalışmalarının olmadığını belirtirken, bedelli askerlik tekrar yapılmayacak diyerek bedelli askerlik konusunda son noktayı koyarken, askerlik süresinin kısalmasına ilişkin henüz bir çalışma yapılmadığını söylemesiyle birlikte açık kapı bırakır şekilde konuştu. 4 aydır terör olaylarından herhangi bir askerin şehit olmadığını ve sürecin tamamlanması ve terör örgütünün ülkeden çekilmesi durumunda askerlik süresinin kısalacabileceğini açıklar nitelikte açıklamalarda bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’da askerlik süresinin kısalacağını söylememesine rağmen kısalmayacakta demediği için bu konuda halen bir ihtimal bulunuyor.

profesyonel-askerlige-gecilecek-mi

Profesyonel Askerliğe Geçiş Yapılacak mı?

Askerlik süresinin kısalmasını bekleyen binlerce genç 15 ay olan askerlik süresinin kısalabileceğini düşünerek askerliğini erteleme çabasına girdi. Askerlik süresinin kısalmayacağı şimdilik kesin gibi, ancak ilerleyen haftalar tekrar gündeme gelir mi bilinmez. Zira terör örgütünün tam olarak çekilmemesi asker ihtiyacını arttırırken, terör örgütünün varlığının son bulmasıda asker ihtiyacını oldukça azaltacaktır. Bu durumda ilerleyen yıllarda profesyonel askerliğe bile adım atılabilir. Profesyonel askerlik konusunda çalışmalar olmamasına karşın birçok uzman kişi tarafından en kısa sürede profesyonel askerlik sistemine geçilmesi gerektiği konuşulmaktadır. Seçim süresi yaklaşırken, askerlik süresinin kısalabileceği haberlerinin artmasıda muhtemel olarak görülüyor.

Sponsorlu Baglantılar

Kelimeler :

  • askerlik süresi kısalacak mı 2014
  • 2014 askerlik kısalacak mı
  • askerlik kısalacak mı manşetleri
  • askerlik süresi kısalacak mı 2013
  • askerlik süresi kısalıyormu 2014

Diğer Haberler

İlgili Yazılar

REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
En Güzel Kız Oyuncular 2015
POPÜLER HABERLER
GALERİ
Benim Stilim Özden Cerrahoğlu Kimdir? Fotoğrafları
HD Hayvan Fotoğrafları
Serenay Sarıkaya Çağatay Ulusoy Fotoğrafları
Gonca Vuslateri Kimdir? Fotoğrafları
GAZETE MANŞETLERİ
REKLAMLAR
SOSYAL AĞLAR
REKLAMLAR